Podczas montowania okien zewnętrznych…

Pasywne budownictwo polega na wykorzystywaniu alternatywnych źródeł energii cieplnej takowych jak na przykład promieniowanie cieplne Słońca. Przy wstawianiu okien , obowiązkowym ,zabezpieczającym elementem jest taśma do ciepłego montażu. Dzięki swoim właściwościom pozwoli na odpowiednie ochronienie przed utratą energii cieplnej.

Okna a także drzwi wykorzystywane w budownictwie pasywnym, odznaczają się właściwymi parametrami przenikania energii cieplnej. Podczas montowania okien zewnętrznych powinna być użyta taśma paro przepuszczalna. Jest to specjalna folia jednostronnie albo dwustronnie klejąca.

Ma ona dobrą przyczepność do prawie wszelkich materiałów budowlanych, jakie są stosowane przy budowie domów pasywnych. Mamy możliwość ją tynkować oraz malować, idealnie ochrania przed opadami deszczu.

W pasywnym budownictwie jest stosowanych dużo rozwiązań ,które minimalizują zużycie energii. Budowanie takich budynków nie jest oczywiście opatentowane, więc można je stawiać w różnorakich technologiach. Taki dom to przede wszystkim niskie koszty eksploatacji, w odniesieniu do tradycyjnego budownictwa. Warto zainwestować w tego typu rozwiązania, ponieważ poniesione nakłady finansowe niewątpliwie się nam zwrócą, tym bardziej że można starać się o zwrot części kosztów.

Zobacz: taśma paroszczelna