Niewiele z nas pewnie wie, do czego takie panele są wykorzystywane.

Wielu z nas zapewne widziało operatorskie panele w rozmaitych filmach – olbrzymie, niekiedy rozciągające się na całe ściany, całe tajemniczych przycisków, pokręteł i ekranów. Niewiele z nas pewnie wie, do czego są wykorzystywane.

Tymczasem panele HMI to urządzenia ,które stanowią obowiązkowy element niemalże wszystkich zakładów, gdzie przeprowadzane są złożone procesy produkcyjne lub technologiczne. Ich zadaniem jest integracja pracy sporej ilości sprzętów w całość, która tworzy jeden system. Mówiąc inaczej, umożliwiają sterowanie ciągiem maszyn, które to pracują nad określonymi etapami procesu. Panele operatorskie grupują uzyskane z maszyn pomiary oraz pozwalają na ich wizualizacje w formie łatwej do analizy dla osoby, która steruje panelem. Są więc łącznikiem między ludźmi, a działającymi maszynami.

Współczesne panele operatorskie oferują nam wiele innowacji, które zapewniają wygodę podczas ich użytkowania. Powszechnie używane są teraz panele wyposażone w ekrany o różnych wielkościach, co umożliwia nam wybór tego, który odpowiada nam najbardziej. Często sterowane są przy użyciu interfejsów dotykowych, co umożliwia prostą obsługę urządzenia.

Propozycja na naszym rynku jest wyjątkowo szeroka, zatem każdy klient z pewnością odnajdzie panel, ,który spełniał będzie wszelkie wymagania!

Zobacz więcej: Panele operatorskie